ja5.jpg

Hi!

Witaj w świecie Charliego! Make yourself at home and smell the roses!

*NOWY ZAPACH* Flash Back in New York

*NOWY ZAPACH* Flash Back in New York

Po znakomitym, drzewnym Woody Mood, który miał swoją polską premierę we wrześniu 2017 w warszawskiej Perfumerii Quality, niszowa marka Olfactive Studio łącząca sztukę perfumeryjną z fotografią ogłasza tegoroczną premierę - Flash Back in New York. Jak w przypadku każdego poprzedniego zapachu, a było ich już jedenaście, inspiracją dla perfum jest zdjęcie wybrane przez właścicielkę - Céline Verleure, które kupujący znajdą wraz z flakonem w pudełku.

 

Flash Back in New York będzie drugim po Flash Back in Rio zapachem Olfactive Studio inspirowanym miastem i jego architekturą. Zaśnieżona nowojorska aleja otulona nocnymi odcieniami, z majaczącymi światłami Chrysler Building w tle to główna bohaterka fotografii autorstwa Vivienne Gucwa. Artystka jest fotografką podróżującą - przemierza świat z aparatem w ręku w poszukiwaniu najbardziej niezapomnianych ujęć dla swoich zleceniodawców. Gdy tego nie robi, fotografuje swoje ukochane, rodzinne miasto - Nowy Jork.

 

Nad nowym zapachem swój nos zawiesił Jérôme Epinette, absolwent Grasse Institute of Perfumery i Starszy Perfumiarz w paryskim Robertet Fragrances. Tworzy zapachy dla takich niszowych marek jak Byredo, Vilhelm Perfumerie czy Atelier Cologne. Dla Olfactive Studio wyczarował pełną niespodzianek i kontrastów drzewno-przyprawową kompozycję zbudowaną wokół silnych i bezkompromisowych nut. Flash Back in New York otwiera się energetyczną mieszanką kminu, szafranu i szałwii. W jego sercu rytm wybija aromat fiołka i jaśminu ocieplone nutą toskańskiej skóry. Drzewny i ciepły klimat wybrzmiewa w bazie zapachu, którą budują wędzone drewno brzozy, papirus, bób tonka i wetyweria.

 

Jakiego klimatu zapachowego spodziewacie się patrząc na fotograficzny nokturn Vivienne Gucwa? Co mówią Wam wymienione wyżej nuty? Ja spodziewam się czegoś z przytupem. Ostrości, dymności i zapachu skóry wypolerowanych drzewną słodyczą. Ciekawi mnie też jak zadziała na mój nos umieszczony w nutach głowy kmin. Nie zawsze nam po drodze.. Wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość, ale nie na długo. Premiera Still Life in New York zapowiadana jest już na koniec lutego. Z przyjemnością przetestuję go w Perfumerii Quality, która jest oficjalnym przedstawicielem marki w Polsce. Po takich olfaktorycznych arcydziełach jak Autoportrait, Chambre Noire czy Panorama nadzieje są duże...

Macie swoich ulubieńców wśród kompozycji Olfactive Studio?

FBINY.jpg

Flash Back in Ney York - Vivienne Gucwa

Acqua di Parma - Collezione Barbiere

Acqua di Parma - Collezione Barbiere

CHANEL SPONSOREM GENERALNEGO REMONTU GRAND PALAIS

CHANEL SPONSOREM GENERALNEGO REMONTU GRAND PALAIS