ja5.jpg

Hi!

Witaj w świecie Charliego! Make yourself at home and smell the roses!

*NOWA MARKA* - Clean

*NOWA MARKA* - Clean

Nie wyobrażam sobie by ta opowieść była skomplikowana. Ani zawiła, ani przegadana. Wszystko bowiem co reprezentuje marka, którą chcę dziś Wam przedstawić jest proste i przejrzyste. Clear as day … jak powiedzielibyśmy po angielsku. Nawet w nazwie nie ma niepotrzebnych zgrzytów i komplikacji – CLEAN. It’s CLEAN!

EDT_FRESH LAUNDRY_BOTTLE_122117.jpg

 

Wprowadzając swój pierwszy zapach w 2003 roku, założycielka marki – Randi Shinder – wymarzyła sobie zupełnie inny, nowy rodzaj perfum, o zapachu świeżym, czystym i prostym, inspirowanym zwyczajną kostką mydła. Trudno o coś bardziej banalnego, a zarazem bezpretensjonalnego. Piękno prostych codziennych rzeczy, zdarzeń, emocji leżą u podstaw filozofii marki CLEAN, która daje nam zapachy celebrujące zwyczajność, dostarczające kojących skojarzeń i nostalgicznych wspomnień.

CLEAN oferuje wszystko czego potrzebujesz i nic co zbędne. Jej nazwa jest obietnicą. Obietnicą prostych, pastelowych flakonów, linearnych czyli spójnych od początku do końca zapachów i czystego ekologicznie produktu. Zacznijmy od tego ostatniego. Opakowania CLEAN wykonane są z materiałów odzyskanych w procesie recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia. Użyte tusze bazują na  wodzie i nie są toksyczne. Nietoksyczny jest także alkohol wykorzystany w zapachach – produkuje się go z kukurydzy i dla wysokiej tolerancji dodaje aloes. Celofan opakowań jest również wytworzony na bazie kukurydzy i jest w pełni kompostowalny. Marka stosuje też w procesie produkcji energię solarną.

 

Teraz o samych zapachach. W Polsce pojawiła się kolekcja sześciu zapachów wyróżniających się kolorowymi, prostokątnymi flakonami, atrakcyjną ceną i wspólnym mianownikiem jakim jest świeżość. A w zasadzie dwa rodzaje świeżości. Jedna inspirowana naturą – czystym powietrzem (AIR), orzeźwiającym deszczem (RAIN) i zapachem rozgrzanej skóry (SKIN), druga odwzorowująca czystość chemiczną – zapach proszku do prania (FRESH LAUNDRY), wyjętego z pralki gorącego prania (WARM COTTON) i prania suszącego się na słońcu (COOL COTTON). Mnóstwo tu nut tradycyjnie używanych przez perfumiarzy dla oddania świeżość. Po pierwsze piżmo – niezwierzęce, a wykrochmalone. Po drugie aldehydy, te nowoczesne, wnoszące przestrzeń i podnoszące zapach do góry. Po trzecie cytrusy – bergamotka, pomarańcza, cytryna, grejpfrut. Plus ścięta trawa, niesłodkie kwiaty, szorstka lawenda, pudrowość heliotropu i kilka beztroskich wakacyjnych nut – melon, arbuz, kokos, gujawa

Jak wspomniałem wcześniej zapachy CLEAN mają konstrukcję linearną. Co to oznacza? A to, że od początku do końca na skórze pozostają takie same. Nie ma tu klasycznej piramidy nut rozwijających się od głowy, poprzez serce do podstawy. Pełna jasność i przewidywalność. Trzeba to lubić i dobrze być na to przygotowanym. Kompozycje można dowolnie łączyć. Sam to przetestowałem! Idealnie nadają się do tzw. scent blending. Kochasz zapach czystego prania, ale akurat dziś masz chęć na więcej orzeźwienia? Dodaj do niego melonowo-soczysty RAIN! A może marzy Ci się cos bardziej zmysłowego i plażowego? Na bawełnianą czystość zaaplikuj SKIN ze swoimi tropikalnie i słodko brzmiącymi nutami czekolady, kokosa i wanilii. Mój ulubiony osobisty koktajl à la CLEAN? Spacer w górach o poranku w świeżo wypranym białym t-shircie! Efekt ten uzyskuję mieszając COOL COTTON i AIR.

 

Ktoś powie – wlać do flakonu zapach proszku do prania i zaśpiewać cenę jak za perfumy. Tak, ale na taki pomysł trzeba było wpaść. Trzeba było wyczuć tę potrzebę czystej prostoty wśród ludzi. A na dodatek mieć śmiałość opatrzeć produkt końcowy nazwą „Świeże Pranie”, a nie, dajmy na to,  „Oddech Zefira”. Jeśli więc nie jest dla Ciebie obciachem pachnieć zdjętą ze sznura wykrochmaloną bawełną zachęcam do poznania kolekcji CLEAN. Mnie najbardziej zafascynowały właśnie zapachy świeżości praniowej. Są niebywale naturalistyczne i zaskakująco trwałe.

Perfumy, zwykle zapewniają mi ucieczkę od codzienności. CLEAN zapewnia mi ucieczkę do codzienności. I bardzo mi się to podoba.

 

Zapachy CLEAN dostępne są w perfumeriach Douglas.

KONKURS: Na FB fanpage'u CharlieNose już dziś konkurs z marką CLEAN i do wygrania flakon jednego z prezentowanych w poście zapachów. Zapraszam!

*NOWE ZAPACHY* - Atelier des Ors, The White Collection

*NOWE ZAPACHY* - Atelier des Ors, The White Collection

WORD OF THE DAY #19

WORD OF THE DAY #19