ja5.jpg

Hi!

Witaj w świecie Charliego! Make yourself at home and smell the roses!

Roses Collection, Diptyque

Roses Collection, Diptyque

„Rose is a rose is a rose is a rose” – Gertrude Stein

Nic dodać nic ująć..

Diptyque wyhodowało kilka przepięknych róż w swoim ogrodzie. Witalną, zieloną i soczystą w L’Ombre dans L’Eau, zaróżowioną, pokrytą delikatną rosą w w Eau Rose, barokową, buchająca przepychem w Oud Palao. Ten, tak bardzo oddany perfumerii kwiat, ma niezliczoną ilość twarzy!

Tradycją też jest, że paryska marka na początku każdego roku powraca do różanego tematu, nie tylko by stworzyć limitowaną kolekcję z okazji dnia Św. Walentego, ale również (a przynajmniej ja mocno w to wierzę), żeby zgotować prawdziwą fiestę dla wszystkich różomaniaków.

Nie inaczej będzie i w tym roku. A w zasadzie odrobinę inaczej, bo Maison Diptyque dosłownie obsypie nas różami!

diptyque_Roses_BougiesDuo_Vertical_RVB.jpg


Kluczem do tegorocznej Różanej Kolekcji jest para najbardziej emblematycznych róż w perfumach: róża stulistna (Centifolia) i róża damasceńska (Damascena). Dwa gatunki i dwa temperamenty, które potrafią wyrazić wszystko, w swoich zapachach, barwach i kształtach.

Dwie róże: stulistna i damasceńska. Pierwsza pochodzi z Grasse, druga z Persji. W tej limitowanej edycji oddajemy hołd obu tym wspaniałym kwiatom. To pierwsze takie połączenie.


Ozdobą Kolekcji Różanej są przede wszystkim dwie ekskluzywne perfumowane świece z limitowanej edycji. Centifolia, zwana również Różą Majową, ma zapach świeży, delikatny, lekko korzenny, Damascena zaś to aromat obfitości, oszałamiający kwiatowo-miodowy miks. Projekty opakowań świec przedstawiają piękno tych dwóch gatunków kwiatów, a wzory na flakonach do nich nawiązują. Wszystkie świece Diptyque, a więc i te z tegorocznej limitowanej kolekcji, mają to do siebie, że pięknie perfumują pomieszczenie (nawet, a może szczególnie, po ich zgaszeniu), ale nigdy swoim aromatem nie męczą. Stosowane zgodnie z zaleceniami marki, nigdy nie dymią i równo się wypalają, tak by po zużyciu można wykorzystać piękne opakowanie. A - uwierzcie mi - są na to niezliczone sposoby.

W walentynkowej Kolekcji Różanej umieszczono też woskowy Krążek Zapachowy (Scented Oval) z edycji limitowanej Roses. Został on wykonany z bladoróżowej ceramiki i jest zawieszony na wstążce. Można go trzymać w szufladzie lub zawiesić w szafie, aby rozprzestrzeniał delikatny zapach świeżo ściętych róż. Krążki zapachowe marki Diptyque uwalniają najcenniejsze zapachy stopniowo przez długi czas. Każdy z nich ma w środku elegancką, woskową duszę z wytłaczaną nazwą zapachu. Ekskluzywny aromat utrzymuje się przynajmniej przez trzy miesiące.


rose-scented-oval-val19prose-pack-1439x1200_1_1.jpg

A kiedy wszystko wokół już pachnie różami, a nam ciągle mało, pora zaaplikować ten uwodzicielski aromat na nas samych! Tu z pomocą przychodzi Kolekcja Roses z rozpieszczającą zmysły limitowaną wersją zapachu Eau Rose, tym razem w postaci zapachowego solidu (Eau Rose Solid Perfume). W hołdzie dla kwiatów miłości połączono tu  aromaty róży stulistnej i damasceńskiej. Formuła perfum powstała z zastosowaniem technik concretes i effleurage, stosowanych w przeszłości do ‘wykradania’ aromatu kwiatom. Zapach Eau Rose w postaci stałej nie zawiera alkoholu i nanosi się go opuszkami palców. Nadaje skórze delikatny, lecz wyrazisty zapach kwiatowy o nutach zielonych i owocowych. Ten zapach i jego aplikacja przywodzą na myśl łoże obsypane płatkami i listkami róży, rozwijające się pąki na gałązkach krzewów i krystalicznie czystą wodę. To właśnie unikalny, klasyczny aromat owocowej pełni, kropel rosy i świeżej zieleni zapachu Eau Rose! I ponownie wyciąg z najpiękniejszych róż: damasceńskiej i stulistnej.

W kolekcji znajduje się także praktyczny zestaw podarunkowy zawierający 30 ml Eau Rose oraz krem do rąk w tej samej nucie zapachowej, zapachowe wkłady do szuflady, balsam do ciała, mgiełka do włosów i woda toaletowa we flakonie 30 ml.


 Wpis rozpocząłem moim ukochanym cytatem na temat róż z amerykańskiej pisarki Gertrude Stein. Cytatem też i zakończę. Tym razem z  naszego podwórka. „Różą zakwita róża i nikt inny” napisała Wisława Szymborska. Dzięki wspaniałym perfumom o nutach różanych możemy jednak ośmielać się ją naśladować.

Całą limitowaną Kolekcję Różaną Diptyque znajdziecie w perfumerii GaliLu.

Compagnie de Provence - Grooming for Men

Compagnie de Provence - Grooming for Men

*RECENZJA* - Etat Libre d'Orange, I Am Trash - Les Fleurs du Déchet

*RECENZJA* - Etat Libre d'Orange, I Am Trash - Les Fleurs du Déchet