ja5.jpg

Hi!

Witaj w świecie Charliego! Make yourself at home and smell the roses!

WORD OF THE DAY #2

Wszyscy pamiętają słówko odoriferous? Well done! Czas na lekcję no. 2. Dziś trochę o parametrach technicznych perfum. Te trzy słówka z pewnością przydadzą się do opisywania tego jak długo i jak mocno pachną nasze ulubione perfumy. I czy pozostawiają tzw. ślad..

A zatem.. LONGEVITY to trwałość zapachu na skórze. "This perfume has a disappointing longevity on my skin" - Trwałość tych perfum na mojej skórze rozczarowywuje..

PROJECTION to projekcja, zasięg zapachu czyli w jakim promieniu nałożony na skórę będzie wyczuwalny przez inne osoby. Są zapachy z bliskoskórną projekcją (którą czujemy tylko my) i takie, które wyczują wszyscy, nawet w dość dużym pomieszczeniu. "Mugler's Angel and Lancome's La Vie Est Belle both have monster projection." - Zarówno Angel Muglera jak i La Vie Est Belle Lancome mają niesamowicie mocną projekcję (co, pamiętajcie, może być tiring...)

I w końcu SILLAGE (wym. sijaaż), które jest słowem zapożyczonym z francuskiego i oznacza zapachowy ślad, tren, ogon. A więc ktoś przed chwilą przechodził korytarzem, już go nie ma, ale my nadal czujemy upojny zapach jego perfum, czujemy jego lub jej tren. Przykład:

" - I'm looking for a statement fragrance with strong sillage!"

" - Try La Panthere from Cartier! You won't get unnoticed!”

Szukam mocnego zapachu z długim trenem!

Spróbuj La Panthere od Cartiera! Z pewnością przykujesz uwagę wszystkich wokół.

A dla Was, który parametr perfum jest najważniejszy? Trwałość (longevity), zasięg (projection) czy ogon (sillage)?

WORD OF THE DAY #3

WORD OF THE DAY #1