ja5.jpg

Hi!

Witaj w świecie Charliego! Make yourself at home and smell the roses!

*NOWY ZAPACH* - Chanel Chance Eau Tendre Eau de Parfum

*NOWY ZAPACH* - Chanel Chance Eau Tendre Eau de Parfum

Na szczęście jest Chanel!

Barwne okręgi opasane srebrną klamrą – bursztynowe, różowe, zielone. To Chance od Chanel. Jedyny zapach marki we flakonie, który nie jest prostokątem. W samym środku śnieżnego stycznia dom Chanel zaprezentował najnowszego członka szczęśliwej rodziny i za jego sprawą na chwilę powiało delikatną wiosną. Ale zacznijmy od początku.

PA2018_07_0010 rec.jpg

Chance to po francusku szczęście. Chance i Chanel brzmią jak gdyby były dla siebie stworzone, prawie jak idealny anagram. Okrągły flakon to nie przypadek, bo Chance jest jak koło fortuny – fala świeżości wiruje, by napotkać kobiece, kwiatowe serce i zakończyć krąg w zmysłowej, pikantnej, paczulowej bazie. Chance jest jak tornado, jak drzwi otwarte ku przygodzie, w kierunku nieznanego, jak usta gotowe do pocałunku... Oryginalna kwiatowo-szyprowa kompozycja z 2002 roku autorstwa nadwornego nosa Chanel Jacques’a Polge’a kusi wyrafinowaniem i wesołością. Jest idealnym wyborem na beztroską, a zarazem szykowną randkę. Świeżość nut głowy zapewniają cytryna, różowy pieprz i egzotyczny ananas. Kwiatowe serce budują nuty hiacyntu, jaśminu i pudrowego irysa. Całość osadzona jest na bazie z ambry, paczuli, wetywerii i białego piżma. Zapach występuje w dwóch koncentracjach – wody perfumowanej i toaletowej.

W 2007 roku Chanel ukazuje zieloną twarz Chance. Eau Fraiche jest świeża, sportowa, energetyzująca i na wskroś zielona. Kluczem do niezwykłej świeżości jest tu cytrynowo-cedrowy akord głowy. W sercu kompozycji odnajdziemy charakterystyczne dla oryginalnego zapachu różowy pieprz i jaśmin oraz wodny hiacynt. Kompozycja wybrzmiewa w bazie nutami drzewa tekowego, irysu, żywicy bursztynowej, paczuli, wetywerii oraz białego piżma. Eau Fraiche idealnie sprawdzi się w upalny dzień – zarówno podczas joggingu, jak i leniwej lektury na ławce w parku.

Eau Tendre, które miało swoja premierę w 2010 roku, to kolejna odsłona szczęśliwego zapachu. Kwiatowo-owocowa, różowa i najbardziej romantyczna oraz subtelna. Co tym razem kryje chanelowski okrąg? Energetyczne otwarcie to zasługa duetu grejpfruta i pigwy. W sercu odnajdziemy ponownie kwiatowe nuty jaśminu i hiacyntu, a bazę tym razem stanowią piżmo, irys i żywica bursztynowa. Delikatna woń Eau Tendre przywodzi na myśl wiosnę. Zapach doskonale sprawdzi się podczas spacerów, gdy drzewa obsypią się już białym i różowym kwieciem.

Eau Vive przybywa w 2015 roku. To wymarzony zapach na lato. Świeży, dynamiczny i wesoły. Jest pierwszą kreacją Oliviera Polge’a – syna Jacquesa - dla Chanel. Po brzegi wypełnia ją energia, energia, która wprawia w ruch tych urodzonych pod szczęśliwą gwiazdą. Świeżość Eau Vive nie jest ulotna, a pochodzi z ożywczej mieszanki grejpfruta i czerwonej pomarańczy (blood orange). Pulsujące cytrusy zapewniają orzeźwiające otwarcie, które stopniowo przechodzi w jaśminowo-piżmowe serce perfum. Oba składniki odgrywają kluczową rolę we wszystkich zapachach gamy Chance. Baza kompozycji to wytrawna mieszanka wetywerii i cedru okraszonych pudrową, irysową nutą. Idealnie współgra ona z początkową gorzkością grejpfruta i soczystością czerwonej pomarańczy. Eau Vive przywodzi na myśl kobiecą wersję wody kolońskiej – ożywia ciało, odświeża umysł, ale jednocześnie kusi kwiatowym czarem. Nie ma tu ani grama zbędnej słodyczy. Zapach działa jak powiew świeżego powietrza wprawiający w ruch wszystko w koło.


Teraz, dziewięć lat po premierze wody toaletowej Chance Eau Tendre dom mody Chanel odsłania jej nową interpretację w postaci wody perfumowanej. Wzmocniona delikatność. Brzmi jak oksymoron? Tak, ale to ma sens!

W nowej odsłonie aktualny twórca zapachów marki - Olivier Polge - reinterpretuje kwiatowo-owocowego klasyka. Dodaje mu intensywności, sprawia, że jest bardziej otulający i zdecydowanie dłużej trwa na skórze. Chance Eau Tendre Eau de Parfum to kompozycja świetlista, delikatna, na wskroś kobieca, ale nie efemeryczna. Jej kwiatowe serce akcentuje pełnię absolutu jaśminowego wzbogaconego promienistą esencją róży. Otwarcie kompozycji to znany z klasyka orzeźwiający owocowy duet grejpfruta i pigwy. Kwiatowo-owocowy bukiet osadzono na podstawie zbudowanej z kremowych białych piżm tworzących komfortowy, bawełniany woal na skórze. Chance Eau Tendre Eau de Parfum to zapach wręcz stworzony do noszenia podczas nadchodzącej wiosny – świetlisty, radosny, subtelny, a zarazem czarujący swoim młodzieńczym pięknem przez długie godziny.


PA2018_07_0008 rec.jpg

Premierze towarzyszy nowa kampania reklamowa przygotowana dla całej linii. Jej twórcą jest współpracujący z marką Chanel od 1990 roku reżyser Jean-Paul Goude. Po inspiracji zaczerpniętej z gry w kręgle (Eau Vive), tym razem twórca przenosi nas w świat teatru, gdzie odbywa się szalony, wirujący casting. We współpracy z choreografem Ryanem Heffingtonem i muzykiem Samem Spiegelem, Goude stworzył film czerpiący z bogactwa różnych gatunków muzycznych i tanecznych. Nazwał go "bref métrage" – krótki, taneczny popis pełen energii, graficzności, zmysłowości i stylu. Wirujące niczym derwisze tancerki swoją ekspresyjną choreografią idealnie oddają charakter okrągłego zapachu Chance.


PA2018_07_0002 rec.jpg

Szczęście toczy się swoim własnym torem. Czyżby? Według Chanel, jeśli nie przychodzi – po prostu wyjdź i je złap! Tak jak cztery tancerki z najnowszego klipu.

A tak ugościł nas butik Chanel z okazji premiery najnowszej wody Chance Eau Tendre Eau de Parfum…*TYDZIEŃ Z JEDNYM SKŁADNIKIEM* - irys

*TYDZIEŃ Z JEDNYM SKŁADNIKIEM* - irys

Compagnie de Provence - Grooming for Men

Compagnie de Provence - Grooming for Men