ja5.jpg

Hi!

Witaj w świecie Charliego! Make yourself at home and smell the roses!

Les Eaux de Chanel

Les Eaux de Chanel

Jest coś magicznego w podróżowaniu do miejsc gdzie ląd styka się z wodą. Gdzie dalej nie można już uciec. Te miejsca są niezwykłe. Lubię do nich jeździć. Lubię stać i patrzeć na wodę.

Wiem, nie jestem w tym osamotniony. Miliony to lubią i robią, każdego roku. Robiła tak też Coco Chanel. Miała swoje ulubione nadmorskie destynacje. Teraz przetłumaczono je na zapachy. Na Wody Chanel. Les Eaux de Chanel.

Kolekcja ujrzała światło dzienne w 2018. Olivier Polge – nadworny nos marki Chanel – zabrał nas wtedy w trzy podróże będące echem ukochanych miejsc projektantki: słonecznego Biarritz, sielskiego Deauville i tajemniczej Wenecji. Tematem przewodnim trzech letnich wód Chanel jest połączenie świeżości i elegancji, które sprawdza się w każdej sytuacji. Elementem je łączącym są sycylijskie i kalabryjskie cytru

Deauville

Rok 1913. Gabrielle Chanel otwiera swój pierwszy butik w Deauville. Nadmorski kurort przyciąga elegancką klientelę, która jako pierwsza oswaja jej kapelusze z szerokim rondem i ubrania inspirowane męskim stylem. Dzięki Deauville Mademoiselle odkrywa również uroki spokoju i ciszy sielskiej normandzkiej wsi. PARIS-DEAUVILLE przenosi ten idylliczny urok, zabarwiony zielenią, do serca kompozycji przywodzącej na myśl świeże powietrze. Na aurę zapachu składają się nuty sycylijskiej pomarańczy, zielone, musujące fasety bazylii i lekka paczula.

Biarritz

Rok 1915. Gabrielle Chanel odkrywa Biarritz. Jest zachwycona tą oazą spokoju tuż nad oceanem oraz jej sportową, a zarazem modną atmosferą. Wybiera to miejsce na lokalizację swojego pierwszego domu mody w willi położonej naprzeciwko kasyna. Tu debiutuje marka Chanel ze swoimi projektami łączącymi elegancję i sportowy styl. PARIS-BIARRITZ odzwierciedla energię i swobodę miasta. Jest na wskroś świeży i krystaliczny. Ożywia ciało i umysł. Budują go nuty energetycznych cytrusów na czele z sycylijską mandarynką i akord świeżej od rosy konwalii.

Wenecja

Rok 1920. Gabrielle Chanel zakochuje się w Wenecji. Zaczyna żyć na nowo. Zdruzgotana po śmierci Boya Capela, czerpie siłę z tego tętniącego energią miasta o wyrazistych kontrastach, różnorodnej społeczności i wpływach z różnych stron świata. Tam odkrywa swoje upodobanie do sztuki bizantyjskiej i barokowej, które staną się niezwykle istotnymi źródłami inspiracji dla jej stylu, szczególnie w biżuterii. PARIS-VENISE odzwierciedla magnetyzujący urok miasta z pogranicza Wschodu i Zachodu. Pikanterii zapachowi dodaje różowy pieprz, tajemniczości irys, a orientalnej aury wanilia i fasola tonka

Duże, ale lekkie flakony o zaokrąglonych kształtach wygodnie układają się w dłoni. Elegancki karton, w którym są umieszczone, wykonany jest z karbowanej tektury, która przypomina obmywające plażę fale. Ich spray rozpyla sowitą mgiełkę, która umożliwia szczodre perfumowanie, co w przypadku lekkich, letnich wód jest wskazane. Oprócz wód toaletowych, Les Eaux de Chanel dostępne są także w postaci żelu pod prysznic i mleczka do ciała. Trzy różne sposoby noszenia zapachu, które można stosować pojedynczo lub łącznie.

Tego lata do kolekcji Les Eaux des Chanel dołącza nowa nadmorska wyprawa i limitowana woda o wyjątkowo radosnym charakterzePARIS-RIVIERA.

01_PA2018_11_0027_rec_LD.jpg

Riwiera

Rok 1928. Gabrielle Chanel buduje na Lazurowym Wybrzeżu, w Roquebrune, swoją willę La Pausa. Zachwycające krajobrazy i ekscytujący styl życia sprawiają, że Riwiera Francuska staje się popularnym miejscem dla nowej elity. PARIS-RIVIERA przywołuje swą kwiatową i słoneczną aurą słodycz tego stylu życia. Olivier Polge oddał w tym nowym zapachu rozpieszczone słońcem i beztroską wakacyjne momenty spędzone na skraju lądu i wody. Do tego celu wykorzystał pełne witalności cytrusy i słoneczne białe kwiaty. Skórka pomarańczy, neroli, jaśmin, benzoes i kremowy sandałowiec składają się na tę optymistyczną, ciepłą i musującą jak drink Bellini pity na tarasie nadmorskiej willi kompozycję.

PA2018_11_0008.jpg


Sielskość Deauville, energia Biarritz, przepych Wenecji czy beztroska Riwiery – wszystko to można teraz mieć na wyciągnięcie ręki, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zapachy są mistrzami w przenoszeniu w czasie i przestrzeni. Szczególnie latem. Szczególnie nad wodę.

65785647_479115486226023_8326069299030523904_n.jpg

P. S. Wraz z nadejściem lata trzy zapachy Les Eaux de Chanel, umieszczone zostały razem w zestawie podróżnym. Flakonom o pojemności 50 ml towarzyszy markowy woreczek, w którym można wszędzie zabierać ze sobą swój zapach.

les-eaux-de-chanel--zestaw-podrony.3145891026085.jpg
*NOWA MARKA* - Alex Simone

*NOWA MARKA* - Alex Simone

*WYWIAD* Frances Shoemack, Abel

*WYWIAD* Frances Shoemack, Abel