ja5.jpg

Hi!

Witaj w świecie Charliego! Make yourself at home and smell the roses!

*RECENZJA* Juliette Has A Gun - Sunny Side Up

*RECENZJA* Juliette Has A Gun - Sunny Side Up

Jak Wam mija najbardziej depresyjny poniedziałek roku - #bluemonday? Nazwę tę ukuł w 2004 roku brytyjski naukowiec Cliff Arnall, który stosując specjalny wzór matematyczny wyliczył, że najbardziej dołujący dzień roku przypada na trzeci poniedziałek stycznia, czyli w tym roku właśnie dziś.

Czy dawać temu wiarę? Raczej z przymrużeniem oka. Tak czy inaczej tegoroczny depresyjny poniedziałek ma się już ku końcowi, ale jeśli gnębią Was jednak jakieś smutki (albo będą gnębić w najbliższych zimowych dniach) posłuchajcie o nowym zapachu, który swoją słonecznością i ciepłem w mig powinien je wszystkie przegonić.

Sunny Side Up to nowy zapach francuskiej marki Juliette Has a Gun, której założycielem jest Romano Ricci, prawnuk słynnej Niny. Marka afirmuje kobiecość (#juliette) dodając jej charakterystycznego pazura (#gun).

Sunny Side Up to antydepresyjna terapia we flakonie. Szczególnie dla tych, którzy kochają drewno sandałowe jak ja. Składnik ten gra tu główne skrzypce i trzeba przyznać, że gra swoją melodię przepięknie. Jego mleczność podkreśla kropla białego kokosa, jego miękkość i zarazem drzewność podbija iso e-super, a naturalnej słodyczy dodają wanilia i piżmo ambrowe. Są jeszcze kwiaty - amaris i jaśmin - ale nie wybijają się zbyt wyraźnie na tle kremowo-drzewnej kompozycji.

Nowy zapach od Juliette Has a Gun z powodzeniem zastąpi kaszmirowy kardigan (który przecież jest taki drogi) i kubeczek waniliowych lodów (które przecież mają tyle kalorii). Sunny Side Up wybrzmiewa komfortowo i naturalnie, stapia się ze skórą nie ubierając jej, a raczej balsamując. Ma w sobie lekkość i łatwość noszenia. I jest jednym z najprzyjemniejszych sandałowców jakie ostatnio wąchałem. Czy coś bym w nim zmienił? Gdyby pan Ricci chciał usłyszeć moją radę brzmiałaby ona: 'kropla dojrzałych cytrusów na otwarciu doda kompozycji więcej słońca i zjedna jej paru facetów jako wielbicieli.'

Sunny Side Up dostaniecie w pojemnościach 100ml, 50ml i travelowym flakonie 7,5ml w Sephora.

Oficjalne nuty:

Głowa: amyris, lakton jaśminu, sandałowiec, absolut wanilii

Serce: sandałowiec, jaśmin Sambac, masło irysowe

Baza: piżmo ambrowe, iso e super, salicylany (molekuły często wykorzystywane w produktach do opalania)

 

sunnysideup.jpg
WORD OF THE DAY #9

WORD OF THE DAY #9

WORD OF THE DAY #8

WORD OF THE DAY #8