ja5.jpg

Hi!

Witaj w świecie Charliego! Make yourself at home and smell the roses!

*NOWY ZAPACH* Aedes de Venustas Musc Encensé

*NOWY ZAPACH* Aedes de Venustas Musc Encensé

Aedes de Venustas ( z łac. Świątynia Urody) zostało założone w 1995 przez Karla Bradla i Roberta Gerstnera jako olfaktoryczna galeria sztuki. Od 2012 marka funkcjonuje również jako niszowy dom perfumeryjny, który za cel stawia sobie  tworzenie perfum w duchu „współczesnego baroku”.

Barokowy kształt flakonu powtarzany w kolejnych kompozycjach różniący się tylko barwą oraz nieskrępowana wolność zatrudnianych perfumiarzy do eksperymentowania z najodważniejszymi, współczesnymi składnikami – oto flagowe elementy zapachów Aedes de Venustas.

Musc Encensé – nowa kompozycja, którą marka zaprezentowała na tegorocznych targach Exsence w Mediolanie – łączy w sobie dwie perfumeryjne legendy. Najbardziej duchową nutę – kadzidło i tę najbardziej zmysłową – piżmo.

MUSCENCENSE2.jpg

 

Piżmo, które przez wieki płynęło do Europy z Azji Jedwabnym Szlakiem, nazywano tu piżmem tonkińskim (tonkin musc) od starożytnej nazwy Północnego Wietnamu. Od 1979 roku jednak piżmowiec znajduje się pod ochroną, a naturalne piżmo nie jest wykorzystywane w zachodniej perfumerii. Zastępuje się je, w zasadzie już od końca XIX wieku, piżmami syntetycznymi. Ralf Schwieger – niemiecki nos stojący za kompozycją Musc Encensé – postawił sobie za zadanie w nowym zapachu Aedes de Venustas jak najwierniej oddać woń klasycznego piżma tonkińskiego.

Musc Encensé wykorzystuje w nazwie grę na francuskich słowach encens (kadzidło) i insensé (szalony). Co więcej czasownik encenser ma również dwa znaczenia – okadzać i wychwalać pod niebiosa. Kamelowo-złocisty flakon skrywa gładkie jak zamsz, lekko zwierzęce i seksowne piżmo i charakterystyczny dla marki akord kadzidła tworząc swoistą zapachową mieszankę sacrum i profanum.

MUSCENCENSE1.jpg

 

Co łączy te dwa kluczowe akordy w jedną balsamiczno-aromatyczną całość? Akord ambrowy, osadzona w nutach głowy szałwia, kaszmeran i delikatna, kremowo-mleczna tonka. Tradycyjnie już każdemu nowemu zapachowi marki towarzyszy ilustracja oddająca kolorystycznie i składnikowo charakter nowej kompozycji. Tym razem przedstawia ona azjatyckie wzgórza porośnięte lasami, wiązkę szałwii i unoszący się kadzidlany dym.

Zapachy Aedes de Venustas oferowane są w koncentracji wody perfumowanej w pojemności 100ml. W Polsce oficjalnym dystrybutorem marki jest perfumeria Galilu.

RENE FURTERER Lotion Wzmacniający FORTICEA

RENE FURTERER Lotion Wzmacniający FORTICEA

ZEW for Men - linia pielęgnacyjna z czarną hubą

ZEW for Men - linia pielęgnacyjna z czarną hubą