ja5.jpg

Hi!

Witaj w świecie Charliego! Make yourself at home and smell the roses!

RENE FURTERER Lotion Wzmacniający FORTICEA

RENE FURTERER Lotion Wzmacniający FORTICEA

Wielu facetów w moim wieku już w zasadzie nie ma o co dbać na głowie.

Zaliczam się do tych szczęśliwców, którzy mają bujną czuprynę. Ale zawsze może być lepiej, prawda?

Od jakiegoś czasu żywo interesuję się preparatami do pielęgnacji skóry głowy. Wcześniej inwestowałem w szampony i produkty do stylingu, ale tak naprawdę zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej skóry na głowie. Regularnie, raz na miesiąc wykonuję peeling głowy, który usuwa warstwę zrogowaciałego naskórka, zanieczyszczenia oraz masę produktów układających jakie codziennie nakładamy na głowy. Wykonanie peelingu głowy sprawia, że czujemy się jakby ktoś nam dosłownie zdjął z niej kilka kilo zbędnego balastu. Oczyszczone dogłębnie cebulki lepiej stymulują wzrost zdrowych włosów. Tak przygotowana skóra jest zdecydowanie bardziej chłonna na kosmetyki przeznaczone do stosowania na nasz scalp (z ang. skóra główy).

Piękne włosy rosną na zdrowej skórze głowy, jak rośliny na żyznej glebie
— Rene Furterer

 

Pierwszy raz spotkałem się z takim specyfikiem dwa lata temu. Był to olejek do skóry głowy Complexe 5 marki René Furterer, który dosłownie napakowany jest dobroczynnymi olejkami esencjonalnymi (lawenda, mięta, kwiat pomarańczy). Stosuje się go przed myciem włosów, wcierając w skórę w sekcje porozdzielanych włosów. Regularne stosowanie oczyszcza skórę, pobudza mikrocyrkulację i wzmacnia włos u jego podstawy.

W tym roku marka zaproponowała inny produkt pielęgnujący skórę głowy, który jeszcze lepiej odpowiada na potrzeby osób borykających się z brakiem czasu. Wzmacniająco-tonizujący lotion Forticea stosowany może być do każdego rodzaju włosów tak często jak chcemy. Jest wręcz stworzony dla męskich głów! Działa od pierwszego zastosowania, dodając skórze świeżości, a włosom wigoru i energii. Stosowany regularnie stymuluje wzrost włosów, sprawia, że są zdrowsze i zdecydowanie lepiej się układają.

forticea2.jpg

 

Mężczyznom spodoba się jego praktyczność i łatwość użycia. Forticea to naturalny spray, który wytwarza lekki, nielepiący się płyn o orzeźwiającym, miętowym zapachu. To zresztą czuć na skórze! Po aplikacji (bezpośrednio na skórę, na sekcje rozdzielonych włosów) czujemy miłe mrowienie i chłód. To się idealnie sprawdzi latem lub po wysiłku fizycznym. Nie zostawia osadu ani nie klei włosów. Stosuję go zarówno na mokre włosy, które od razu układam lub na włosy suche w celu odświeżenia, zawsze wykonując krótki masaż skóry głowy.

Po ponad tygodniu niemal codziennego stosowania zaobserwowałem zdecydowanie większą objętość włosów, które jeszcze łatwiej się układają. Lotion doskonale zastępuje w przypadku męskich głów tradycyjne odżywki, które często niepotrzebnie obciążają włosy. Tonik Furterera nie zawiera silikonów, ma w sobie za to guaranę, która wraz z kombinacją olejków lawendowego i pomarańczowego daje skórze głowy prawdziwego energetycznego kopa. I nie trzeba go spłukiwać!

*SZYBKA TRÓJKA* Musc Encensé, Flash Back in New York, Maître Ceramiste

*SZYBKA TRÓJKA* Musc Encensé, Flash Back in New York, Maître Ceramiste

*NOWY ZAPACH* Aedes de Venustas Musc Encensé

*NOWY ZAPACH* Aedes de Venustas Musc Encensé